Padma Inc

TIIBETI ROHUD ALATES 1969

 

PADMA Inc – iidsed Tiibeti retseptid ja Šveitsi kvaliteet

Padma Inc. on tootnud tiibeti traditsioonilise meditsiini retseptidel põhinevaid taimseid ravimeid ja toidulisandeid aastast 1969, turustades neid mitmetes Euroopa riikides, USA-s ja Kanadas.tehas1Padma ettevõte on integratiivse meditsiini toetaja, kes kombineerib omavahel kaasaegset teadus- ja uurimistegevust, ortodoksseid teraapiaid ning täiendmeditsiini holistilist vaadet inimese kehale ja tervisele. Toodete eesmärgiks on tervise taastamine, mis arvestab iga patsiendi individuaalseid vajadusi võimalikult väikeste kõrvaltoimetega.

Padma Inc. lisamissiooniks on ehitada sildu erinevate meditsiinisüsteemide ja kultuuride vahel. Ettevõtte 40 aasta jooksul kogutud kogemused ja oskusteave võimaldavad saavutada parimaid tulemusi moodsate uuringumeetmete ning antiiksete traditsioonide kombineerimisel. Padma Inc. peab ennast holistilise meditsiini pioneeriks, rakendades piirideülest mõtlemist ja traditsioone ühendavat tegevust nii igapäevases tootmistegevuses kui ka tihedas kogemuste vahetamises erinevate meditsiinisüsteemide esindajate vahel. Sanskriti keeles tähendab “Padma” lootost ning Tiibetis on see lill vaimse arengu sümboliks.

 

TOOTMINE JA KVALITEET

Padma Inc. toodab ravimeid ja toidulisandeid vastavalt ravimitele kehtestatud rahvusvahelisele standardile  Good Manufacturing Practice (GMP). Ettevõte läbib Šveitsis regulaarselt ametlikke kontrolle. PADMA segud koosnevad hoolikalt kokku segatud ja peenestatud taimsetest komponentidest. PADMA Inc hoidub lisaainete, nagu säilitusained, lõhna- ja maitseained, värvained, kasutamisest. Sel moel järgib PADMA Inc ka Tiibeti traditsiooni, kus rohtudes kasutatakse ainult looduslikke ja naturaalseid koostisosi.


tehas7tehas4 tehas2PADMA Inc poolt kasutatav tooraine vastab väga rangetele ametlikele kvaliteedinõuetele, mis on kohaldatud igale üksikule taimele eraldi. Selleks, et tagada ainult kõige kvaliteetsemate taimede kasutamist rakendatakse PADMA laboratooriumites pidevalt kõrget kvaliteedikontrolli. Igasugused pestitsiidide, raskemetallide või hallituse märgid taimedes välistavad nende kasutamise tootmises. Lisaks keemilise analüüsi meetoditele kasutavad PADMA kvaliteedi spetsialistid ka oma enese maitse- ja lõhnameelt. Inimese meeleorganid toimivad väga kõrge tundlikkusega tööriistadena, mis täiendavad omal arvestataval moel keemiliste testide meetodeid.

 

 

TEADUSUURINGUD

tehas6

Viimastel aastakümnetel on ravimite ja toidulisandite toomise registreerimiseks vajalikud nõudmised muutunud pidevalt rangemaks. Selliste ettekirjutuste eesmärk on tagada tervisetoodete kvaliteet, turvalisus ja efektiivsus. PADMA esmane eesmärk on muuta tiibeti farmakoloogilised tooted kättesaadavaks ka lääne patsientidele meie kaasaja seadusandlikus raamistikus.

PADMA ravimtaimesegud on testitud  turvalisuse ja meditsiinialaste regulatsioonide valguses. Teostatud on arvukalt eksperimentaaluuringuid ja kliinilisi katseid toodete toimemehhanismidest ning efektiivsusest. Hetkel tegelevad teadlased PADMA toodete uurimisega Šveitsi, Austria, Saksamaa, Taani, Iisraeli ja teiste riikide ülikoolides ja kliinikutes.

Uuringutulemused on saaval järgmistes valdkondades:

  • Perifeersete arterite oklusiivne haigus (PAOD, vahelduv lonkamine))
  • Korduvad hingamisteede infektsioonid
  • Krooniline B hepatiit
  • Juveniilne krooniline artriit
  • Seedeprobleemid, kõhukinnisus, kõhupuhitus, ärritunud soole sündroom

 

TEE LÄÄNDE

P.Padmajew
Dr. Peter Padmajev

Padma Inc looja Karl Lutz osales 1954. aastal tiibeti traditsioonilise meditsiini loengul Zürichis.Ta vaimustus loengul õpitust nii, et otsustas minna veel rohkem süvitsi iidse meditsiinisüsteemi ideedesse ja filosoofiasse. Lutz õppis tiibeti meditsiini mitmeid aastaid, kuni ta kohtus Dr. Peter Padmajeviga kes omakorda oli Dr. Sul Tim Badma vennapoeg. Dr. Badma oli tolleaegne kuulus Tiibeti arst, kel õnnestus peatada tol ajal Siberit laastanud tüüfuse epideemia. Tema edust sai ka kuulda Vene Tsaar, kes kutsus Dr. Badma Sankt Peterburgi, kus ta avas lääne maailma esimese tiibeti apteegi.

Umbes 1960. aastal usaldas Dr. Peter Padmajev oma kuulsa onu retseptid Karl Lutzi hoolde. Nende retseptide alusel lõi Karl Lutz tiibeti retseptide uur
imisgrupi Zürichis. Teadlased kümnest erinevast riigist uurisid neid traditsiooniliste retseptide ülestähendusi, mille alusel valmis nimekiri näidustuste kohta millal ja kuidas neid taimesegusid kasutada. Nimekiri näidustuste kohta ja vastvalminud taimsed tabletid jagati arstidele üle Šveitsi.

Martin Saxeril on valminud suurepärane dokumentaalfilm tiibeti meditsiini tulekust läände pealkirjaga “Journeys with Tibetan Medicine.”

 

PADMA INC ASUTAMINE

Esimene Padma toode
Esimene Padma toode
Herbert
Dr. Herbert Shwabl

Innustatuna Šveitsi arstidelt saadud positiivsest tagasisidest asutas Karl Lutz 1969. aastal Padma Inc. ettevõtte. Ta alustas tiibeti retseptide alusel ja kaasaegseid meetodeid kasutades taimsete tablettide tootmist. 1970. aastal andis Šveitsi tolleaegne ravimiamet “Swissmedic” oma heakskiidu taimsele rohule Padma Lax (nr 179). Seitse aastat hiljem sai heakskiidu järgmine toode, Padma 28.

1994. aastal otsustas Karl Lutz minna pensionile ja andis Padma Inc juhtimise üle oma lähedasele kaastöötajale Dr. Herbert Shwablile, Austria biofüüsikule, kes juhib ettevõtet tänase päevani.

Koostöö Padma ja tiibeti arstide ning institutsioonide vahel on sellest ajast järjest tihenenud. 1999. aastal kolis firma Zürichi lähedale Schwerzenbachi. Tänapäeval annab ettevõte tööd ligi viiekümnele inimesele.